miercuri, 29 martie 2017

În cele din urmă, meciul AMEFA - Bradul Mărișel se va rejuca de la scorul 3-3 și din minutul 44

Comisia de Competiții și conducerea AJF Cluj a respins soluția dată de Comisia de Disciplină privind rezultatul meciului AMEFA - Bradul Mărișel (3-3) și a dispus rejucarea partidei din minutul 44, de la scorul 3-3, cu aceiași jucători (fără cei doi eliminați), cu aceleași rezerve, aceiași arbitri, același observator. Se va juca cu aceeași foaie de arbitraj. În cazul în care unul sau mai mulți jucători, care au fost titulari în acest joc, nu se vor putea prezenta, ei vor putea fi înlocuiți cu jucători care au fost trecuți pe foaia de arbitraj ca rezerve, în limita a 5 schimbări (având în vedere că până în minutul 44 nu s-a efectuat nici o schimbare), și vor apărea ca fiind schimbați în minutul 44.
AMEFA va trebui așadar să joace cu: Paul Șofron - Cosmin Hetea, Rareș Mocan, Emil Trifan, Robert Rus - Adrian Oltean, Lucian Dodea, Rareș Ciprian Câmpan, Marius Bolda - Radu Neag. Rezerve la acest meci au fost următorii: Tudor Herlea - Lucian Macri, Vlad Pop, Marius Someșan, Rareș Suciaghi, Cătălin Palfi și Bogdan Puskas. Din păcate, alți jucători nu vor putea participa la acest joc decât în calitate de suporteri.
Data propusă pentru rejucare este vineri, 7 aprilie, ora 18, dar o decizie definitivă în acest sens se va lua la ședința care va avea loc marți, 4 aprilie 2017, în funcție și de disponibilitatea terenului și de alte aspecte organizatorice.
Suspendările și amenzile dictate de Comisia de Disciplină rămân valabile.