joi, 4 aprilie 2013

Atât s-a putut: Ambient - AMEFA 5-2 (2-0)

De ziua păcălelilor, luni, 1 aprilie, de la ora 19, pe terenul CMC 1, AMEFA 1911 a susţinut un meci dificil în compania echipei Ambient. S-au prezentat: Paul Şofron - Răzvan Ghişa, Mădălin Petcu - George Deac, Ciprian Todor, Horea Meleg - Dănuţ Huciu. Rezervă: Raularian Rusu.
Adversarii au câştigat poate prea uşor un meci care, altfel, a fost destul de echilibrat. Celor de la AMEFA le-a lipsit un om capabil să înscrie, atunci când are ocazia. De altfel, cel puţin în prima repriză, AMEFA a ratat ocaziile mai mari, prin Dănuţ Huciu. Adversarii au marcat însă de două ori, după o aruncare de la margine, respectiv după o minge respinsă greşit de defensiva noastră.
Nici în a doua parte, deşi a dominat teritorial jocul, AMEFA nu a reuşit să găsească drumul spre poartă decât prea târziu, când scorul era deja 4-0 pentru adversari şi mai erau doar câteva minute de joc. Abia atunci, cu George Deac la "serviciu" şi cu Ciprian Todor la finalizare (în două rânduri), AMEFA a redus din handicap. Pe final, şi cei de la Ambient au mai înscris o dată, stabilind scorul final.
Ar fi bine totuşi ca echipa să rămână concentrată şi în play-out, mai sunt încă multe partide de jucat.