joi, 25 septembrie 2014

Un nou eșec la limită: E.PARFUMERIE - AMEFA 5-4 (3-0)

Exact în urmă cu o săptămână, joi, 18 septembrie, de la ora 19, pe terenul CMC 1, AMEFA 1911 a suferit cea de-a doua înfrângere din tot atâtea meciuri în acest debut stagional, tot la un singur gol diferență, în fața unei echipe, E.PARFUMERIE, care nu părea la prima vedere a fi un adversar prea dificil. Din păcate, pe teren lucrurile au stat altfel. Pentru AMEFA au evoluat: Andrei Șișoe - Sergiu Ripaș, Raul Brie, Norbert Jakab, Cosmin Olosutean, Lucian Dodea, Călin Pop. Cartonașe galbene: Andrei Șișoe și Cosmin Olosutean.
Echipa a făcut un meci foarte slab, adversarii având o misiune foarte ușoară. Până la pauză deja era 3-0 pentru E.PARFUMERIE, pe fondul neglijențelor din apărare și a unei ofensive haotice și fără orizont a celor de la AMEFA.
Nici în a doua repriză lucrurile nu au stat mai bine. Adversarii au condus cu 4-0 și 5-1 și abia în finalul meciului, profitând și de ușoara relaxare a celor de la E.PARFUMERIE, AMEFA a revenit în joc, atât Cosmin Olosutean cât și Lucian Dodea reușind câte o ”dublă”. Mai lipsea un singur gol ca să egalăm, dar forcingul de final n-a fost suficient. Mai mult, din cauza nervilor și a protestelor, doi jucători au încasat și cartonașe galbene.
Scorul final, 5-4, exprimă corect, în linii mari, raportul de forțe de pe teren. E.PARFUMERIE a câștigat pe merit și o putea face la o diferență și mai consistentă dacă AMEFA n-ar fi revenit pe final. Pentru AMEFA 1911 se anunță un sezon mult mai dificil decât cel anterior, când se înregistrau succese pe bandă rulantă.