vineri, 4 aprilie 2014

La scor: AMEFA 1911 - Tottenham 12-2 (4-2)

În urmă cu exact o săptămână, vineri, 28 martie, de la ora 20, AMEFA 1911 a obținut un nou succes la o diferență greu de anticipat, de 10 goluri, în fața unei echipe, Tottenham, care, cu câteva zile în urmă, câștigase în fața liderului U și care evoluase foarte bine și în precedenta disputa cu AMEFA, în urmă cu doar câteva săptămâni. A fost însă și o situație de conjunctură, în condițiile în care cei de la Tottenham s-au certat între ei și ”au depus armele” în a doua repriză, după o primă parte în care au jucat onorabil. Pentru AMEFA au evoluat: Andrei Șișoe - Alex Mureșan, Vasile Trif - Florin Mureșan, Lucian Dodea - Tudor Boier. Adversarii au venit șapte dar s-au ”modelat” și s-a jucat 5+1.
Doar prima repriză a fost mai disputată. Vasile Trif a deschis scorul pentru AMEFA 1911 iar adversarii au egalat, după care AMEFA s-a detașat la 4-1 prin golurile lui Tudor Boier, Vasile Trif și Lucian Dodea. Înainte de pauză, Tottenham a redus din handicap, stabilind scorul la jumătatea partidei.
În a doua parte a fost un ”galop de sănătate” pentru AMEFA 1911, care a profitat de neînțelegerile celor de la Tottenham și a marcat gol după gol, prin Tudor Boier (încă de trei ori), Vasile Trif (încă de două ori), Lucian Dodea (încă odată), Florin Mureșan și Alex Mureșan ”Kinder”. Acesta din urmă a înscris golul meciului, cu o execuție de la centrul terenului.
AMEFA își continuă parcursul aproape fără greșeală din acest sezon și se apropie tot mai mult de ocupantele primelor două poziții în clasament, AMARENA și U.