joi, 24 aprilie 2014

AMEFA 1911 a trecut pe primul loc chiar de Paști

Profitând de faptul că atât U cât și AMARENA nu au jucat în această perioadă, AMEFA 1911 a trecut pe prima poziție din clasament chiar înainte de Paști și sperăm că se va menține pe acest loc până la final!
Între timp, marți, 22 aprilie, de la ora 20.30, a mai avut loc o partidă din categoria celor care trebuie ”bifate”, cu echipe care nu mai există, dar în locul cărora se prezintă altele. De data aceasta ar fi trebuit să jucăm cu ISO, în locul cărora am jucat cu FC OCNA MUREȘ, liderul detașat din divizia C. Ei, la rândul lor, ar fi trebuit să joace cu altcineva, astfel că ambele echipe au știut de la bun început că au meci câștigat cu 3-0 indiferent de rezultat. În consecință, s-a jucat mai degrabă o partidă amicală, în care jucătorii celor două echipe au depus eforturi minime (unii chiar spre deloc).
Pentru AMEFA 1911 au evoluat: Andrei Șișoe - Florin Mureșan, Tudor Boier - Adrian Oltean, Lucian Dodea, Ovidiu Mateuț - Raul Negru.
Pentru conformitate, să consemnăm faptul că FC OCNA MUREȘ a înscris singurul gol al primei reprize și s-a distanțat în a doua repriză la 3-0. Spre final, și AMEFA a punctat de două ori, prin Lucian Dodea și Tudor Boier, scorul final fiind de 3-2 pentru adversari.
Meciul ”cu ISO” va fi în mod sigur câștigat la ”masa verde” de AMEFA, vom vedea cu ce scor, cel mai probabil 3-0.