vineri, 25 noiembrie 2011

Două reprize identice şi nefavorabile: AMEFA 1911 - Feleacul SA 2-6 (1-3)

Pe o vreme rece, ceţoasă, vineri, 25 noiembrie, de la orele 20, pe terenul CMC 2, AMEFA 1911 a pierdut al patrulea meci din acest campionat, de data aceasta fără drept de apel, în faţa unei echipe care, în acest joc, ne-a fost superioară la toate capitolele. Pentru AMEFA 1911 au evoluat: Paul Şofron - Eugen Ciobanu, Horaţiu Mureşan, Raularian Rusu, Florin Mureşan, Tudor Boier, Andrei Şişoe, Flaviu Marc şi Cătălin Schuller.
Meciul a început furtunos, cu o bară pentru AMEFA, respectiv un gol pentru Feleacul SA, după o pasă greşită a lui Horaţiu Mureşan. Acelaşi Horaţiu Mureşan s-a revanşat câteva minute mai târziu, egalând pe contraatac. Pe finalul primei părţi însă, adversarii au făcut diferenţa şi s-au desprins la două goluri, în urma unor combinaţii reuşite, la care apărarea noastră nu s-a sincronizat.
În a doua repriză, AMEFA a încercat din răsputeri să revină în joc, dar tot adversarii au fost cei care au înscris, beneficiind de spaţiile destul de libere lăsate în defensivă de jucătorii noştri. La unele goluri au avut şi noroc, dar, în ansamblu, scorul de 6-1 pe care îl arăta tabela aproape de final exprima, din păcate, realitatea din teren. În ultimele minute, AMEFA a rămas în şapte oameni (fără rezerve), deoarece Horaţiu Mureşan a trebuit să plece mai repede, iar Flaviu Marc s-a accidentat destul de grav. Chiar şi aşa, la ultima fază, Cătălin Schuller a marcat din pasa lui Andrei Şişoe, stabilind scorul final: 2-6.
După un astfel de meci, în care multe goluri s-au luat din greşeli individuale în apărare, atacul nu a funcţionat iar mijlocul aproape că nu a existat, este greu să tragi concluzii. Cert este că am întâlnit o echipă puternică, căreia nu am reuşit să-i facem faţă.