joi, 23 mai 2013

Aproape de neprezentare: AMEFA 1911 - CAMP 4-3 (1-1)

Duminică, 21 aprilie, AMEFA 1911 a fost foarte aproape de neprezentare la meciul programat cu CAMP, pe terenul CMC 1. Accidentările, absența multora din localitate, imposibilitatea participării la partidă din cele mai diverse motive, au făcut ca doar două persoane - Horea Ionuț Meleg și Dănuț Huciu - să răspundă pozitiv și să se prezinte la meci. Până la urmă, cu ajutorul lui Romi (căruia îi mulțumim și pe această cale), au venit să joace pentru AMEFA cinci jucători de la GRIGO (divizia F) care, adăugându-se celor doi menționați, au salvat echipa de la rușine.
Astfel, AMEFA a jucat cu următorii: Iulian Macri - Paul Vereșezan, Mircea Golban, Horea Meleg, Andrei Moșuț, Claudiu Foitoș și Dănuț Huciu.
În prima repriză, meciul a fost echilibrat. Adversarii au deschis scorul, dar Horea Meleg a egalat înainte de pauză. Partea a doua a fost mult mai interesantă, cu mai multe faze de poartă, goluri și întoarceri de rezultat, victoria revenind la limită echipei noastre, ca urmare a golurilor marcate de Andrei Moșuț și Claudiu Foitoș (”dublă”).
Le mulțumim și celor de la GRIGO, care au avut o contribuție decisivă la acest rezultat, și așteptăm să vedem dacă organizatorii vor acorda victoria celor de la CAMP, cu 3-0, ca și în cazul unei neprezentări, sau echipei care a câștigat pe teren.