marți, 10 aprilie 2012

Inferioritatea numerică nu mai contează: AMEFA 1911 - Casa Locco 7-1 (3-1)

AMEFA 1911 a jucat joi, 5 aprilie, de la orele 20, pe CMC, un derby al mijlocului clasamentului cu echipa Casa Locco, care a avut un început foarte bun de retur, depăşindu-ne în clasament. Cu mari probleme de efectiv, echipa noastră s-a prezentat doar în cinci jucători la acest meci, în formula: Andrei Şişoe - Eugen Ciobanu, Tudor Boier, Vasile Trif, Robert Macula. Aproape de finalul primei reprize a venit şi al şaselea jucător, Mihai Aldea, când scorul era de doar 1-0 pentru adversari, deşi evoluam cu doi oameni în minus.
Se pare însă că inferioritatea numerică nu a constituit o problemă, în condiţiile în care AMEFA s-a dovedit net superioară adversarilor. Aceştia au plasat nu mai puţin de trei oameni în atac, în speranţa de a ne surprinde, dar au reuşit un singur gol tot meciul!
În schimb, după venirea celui de-al şaselea jucător, AMEFA a egalat şi a întors rezultatul, astfel încât la pauză deja conduceam cu 3-1. În a doua repriză, Casa Locco a dominat teritorial, dar defensiva noastră a fost de netrecut, iar pe contraatac am punctat de patru ori, câştigând partida de o manieră entuziasmantă. Autorii golurilor: Robert Macula (de trei ori), Tudor Boier (de două ori) şi Vasile Trif (de două ori). Excelentă prestaţia în poartă a lui Andrei Şişoe şi în defensivă a lui Eugen Ciobanu şi Mihai Aldea.